Zaregistrujte se a čerpejte výhody v podobě věrnostního programu a slev z objednávek.

Perfect equi vida vital 15kg

Bezobilné
Značka: Perfect Equi
1 560 Kč 104 Kč / 1 kg
Skladem do 3 dnů

Detailní informace

Garance
Garance kvality
Prodáváme pouze ověřené produkty, které dáváme i svým zvířatům
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce malá pozornost
Rozvážíme domů
Rozvozy
Rádi Vám krmivo přivezeme přímo do stáje nebo domů

Detailní popis produktu

Perfect Equi VIDA VITAL je balancer nejvyšší kvality, který podporuje zdraví, vitalitu a krásu koní.

Jedná se o vysoce koncentrované, kompletně mineralizované krmivo, které je pro koně hodnotné i při tak nízkém dávkování. A to díky pečlivě vybraným základním i speciálním komponentům, které působí synergicky. Proto se i v malém množství může skrývat tolik prospěšného...

* Dodává tělu důležité živiny, vitamíny, minerály a stopové prvky. 
* Je zdrojem velmi hodnotných bílkovin, které jsou pro tělo důležité v mnoha ohledech.
* Vida Vital je skvělým pomocníkem při budování svalové hmoty nebo udržení lepší svalové kondice při zdravotních potížích či ve stáří.
* Obsahuje bohatý komplex aminokyselin včetně všech esenciálních (lysin, threonin, methionin, tryptofan, leucin, isoleucin, valin, fenylalanin), poloesenciálních (arginin, histidin) a některých neesenciálních (glycin, prolin, kyselinu glutamovou, atd...)
* Balancer pomáhá k dobré vitalitě, rychlejší regeneraci po zátěži, při zotavení se po nemoci či úrazu. 
* Působí blahodárně na střevní mikrobiom - podporuje množení přátelských bakterií.
* Přispívá k lepší obranyschopnosti organismu - posiluje imunitní systém, je zdrojem důležitých antioxidantů a odvádí patogenní bakterie ze střev.
* Obsahuje účinný komplex pro kopytakůžisrst a žíně. Díky tomu bude rohovina kvalitnější, kopyta a žíně porostou rychleji, srst bude brilantně lesklá a kůže se bude lépe hojit.

VIDA VITAL má velmi nízký obsah cukrů a škrobů.

Díky vlastnostem a složení je Vida Vital vhodný i do terapeutických krmných dávek pro nemocné koně - například koně s žaludečními vředy, pssm2, cushingovým syndromem, IR, koně s poškozeným střevem, průjmy, ...

Je také skvělým krmivem pro hříbata - přispívá ke zdravému růstu hříbat a rozvoji imunitního systému. Díky správné výživě můžete předcházet růstovým potížím, které mohou mít za následek vznik vývojových onemocnění pohybového aparátu. Protože nejen genetika, ale také výživa a management hrají důležitou roli v tom, aby se z vašeho hříbátka stal krásný, zdravý a silný jedinec. 

Hříbatům je možné podávat Vida Vital již od začátku - jako jejich první, vlastní příkrm.

DÁVKOVÁNÍ (uvedeno v gramech na každých 100kg živé hmotnosti):
70g ... koně v dobrém stavu bez práce nebo ve velmi lehké zátěži
80g ... lehká zátěž, rekonvalescence, senioři dobrý stav, *březí klisny*hříbata
90g ... střední zátěž, senioři, rekonvalescence po těžké nemoci, úrazu či operaci, špatný stav koně nebo kopytní rohoviny
100g ... velmi vysoká zátěž, laktující klisny (první 3-4 měsíce laktace)

*zvyšujte dávku dle přibývající hmotnosti koně

Příklad: 500kg kůň v lehké zátěži bude dostávat denní dávku Vida Vital 400g (80g x 5). Za měsíc spotřebujete tedy pouhých 12kg Vida Vital. 

Tento produkt není granulovaná minerálka, jedná se o koncentrované doplňkové krmivo - balancer. V nízké denní dávce Vida Vital dodáte koni celé spektrum potřebných vitamínů, minerálů a stopových prvků. Dále ve výše zmíněných 400g dodáte 102g velmi hodnotného hrubého proteinu, 35g tuku, 102g vlákniny a řadu dalších zdraví prospěšných látek. Zároveň tato dávka obsahuje jen velmi malé množství vojtěšky (pouhých 20g).

Pro své živinové hodnoty může být Vida Vital u spousty koní jediným příkrmem, případně výrazně sníží dávku dalších přidaných komponentů. 
Zařazujte do krmné dávky postupně. 
Vhodné pro všechny kategorie koní.

VIDA VITAL je možné podávat jako jediné žlabové krmivo nebo přimíchaný do statkových krmiv či nemineralizovaných směsí. 
Celkovou krmnou dávku uzpůsobte individuálním potřebám daného koně. Přidávat můžete dle potřeby i další vhodné doplňky, oleje, řezanku, bylinky, ... 

Složení:
Konopné výlisky, *kvasničné výrobky (Saccharomyces cerevisiae), jablečné výlisky, kolagen, řepkový olej za studena lisovaný, uhličitan vápenatý, chlorid sodný, oxid hořečnatý, rýžové otruby (odtučněné), vojtěškové úsušky, dyhidrogenfosforečnan vápenatý, L-lyzin, L-threonin, DL-methionin + premix doplňkových látek (vitamíny, stopové prvky), rozmarýnový extrakt (konzervant).

Analytické složení v 1kg:
Hrubý protein 25,6%, Hrubý tuk 8,66%, Hrubá vláknina 25,4%, Hrubý popel 11,3%, Vápník (Ca) 1,5%, Fosfor (P) 0,75%, Hořčík (Mg) 1%
c
ukry: 2,91%, škrob: 3,40%.

Aminokyseliny:
Lysin 2,53%, Threonin 1,14%, Methionin 0,76%, Tryptofan 0,26%

Stopové prvky: 
Měď (Cu) 225mg, z toho chelát mědi 225mg
Zinek (Zn) 1060mg, z toho chelát zinku 1012mg
Mangan (Mn) 390mg, z toho chelát manganu 275mg
Jód (I) 8,5mg
Selen (Se) inaktivované kvasinky obohacené selenem 3mg 

Vitamíny:
vit. A 75000m.j., vit. D 7000m.j., vit. E 2250mg 

Dále obsahuje: vit. C, K3, B1, B2, B6, B12, kyselinu listovou, pantothenan vápenatý, niacinamid, cholinchlorid, betakaroten, biotin.

 

UPOZORNĚNÍ:
Nepodávejte žádné jiné minerální doplňky (výjimkou může být vyšší potřeba jednotlivých prvků jako např. selenu u specificky nemocného jedince nebo u koně ve vysoké zátěži - vždy konzultujte s výživářem a u selenu se opírejte o krevní rozbory - nadbytek selenu je nebezpečný!).
Nepodávejte koním k Vida Vital minerální liz. Pouze klasický bílý nebo v případě vyšší potřeby soli mořskou sůl bez jódu. 
Zajistěte koním přístup k dostatečnému množství vody. 
Kvůli obsahu konopí může obsahovat látky považované za doping koní. 

Granulky jsou krásně křehké, proto nedělají problém ani hříbatům, přezubujícím koním či seniorům. Ovšem kvůli jejich křehkosti může manipulací s pytlem dojít k jejich částečnému rozpadu, proto se v pytli může vyskytnout menší či větší množství tohoto odrolu - není vadou produktu. 

 SKLADUJTE na chladném, temném a suchém místě. Pytel pečlivě uzavřete a uložte na podložku nebo do ochranné nádoby. Chraňte před vzdušnou vlhkostí. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Koně
Hmotnost: 15 kg
Forma: Granule
Mineralizováno: ANO
Zaměření: Pokročilý věk, Podpora svalů, Bezobilné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: