Zaregistrujte se a čerpejte výhody v podobě věrnostního programu a slev z objednávek.

HippoMun 1kg St.Hippolyt

1 250 Kč
Skladem do 3 dnů

Stabilita obranných sil koně je mimo jiné závislá na vyrovnané psychice, zdravé formě chovu a dostatečných pohybových možnostech.

Detailní informace

Garance
Garance kvality
Prodáváme pouze ověřené produkty, které dáváme i svým zvířatům
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce malá pozornost
Rozvážíme domů
Rozvozy
Rádi Vám krmivo přivezeme přímo do stáje nebo domů

Detailní popis produktu

Mnozí koně jsou zvlášť náchylní na bakterie, viry, plísně nebo střevní parazity. Mají narušený imunitní systém. Stabilita obranných sil koně je mimo jiné závislá na vyrovnané psychice, zdravé formě chovu a dostatečných pohybových možnostech.

Vliv výživy na prostředí ve střevech
Všechny škodlivé cizí látky jako pesticidy, těžké kovy, mnoho léků, ale i plísňové a bakteriální jedy, které se do střev dostaly přes nekvalitní krmivo, jsou kontraproduktivní pro imunitní systém. Také jednostranné a neplnohodnotné krmivo nepřispívá fyziologicky vyrovnané střevní mikroflóře. Může dojít k poškození největších imunitně aktivních tělesných orgánů, citelně se oslabuje celý systém obrany.

Dlouhodobé zásobování organismu koně nejkvalitnějším lučním senem, respektive kvalitní pastvou, představují pro funkční trávicí systém odůvodněný předpoklad.

Živiny pro buněčnou imunitu
Průbojnost tělu vlastní obrany závisí na počtu, rychlé reakceschopnosti a rychlosti rozmnožování rozličných druhů imunitních buněk v těle.

K zajištění vysokého výkonu buněk je zapotřebí zaopatření optimálního množství živin v každodenní stravě koně. Vyžadují mimo jiné zvlášť dobré bílkoviny, základní minerály a stopové prvky, stejně jako vitamíny. Důvěryhodné zdroje hovoří o tom, že dobře sladěná dávka vitamínů podporuje dělení buněk, podílejících se na imunitě organismu.

Kondiční příprava od žírných buněk přes výživu
Žírné buňky (makrofágy) jsou rychlou zásahovou jednotkou imunitního systému. Zničí a sežerou každého vetřelce, kterého v krvi identifikují jako cizího a škodlivého. V akutních zátěžových situacích jsou bakterie a jiné mikroorganismy tak rychle likvidovány, že je infekce udušena často již v zárodku. V takových případech se u koně domníváme, že mu nemůže nic ublížit!

Během pokusů s výživou různých druhů zvířat jim byla podávána speciální směs s výtažkem z pivovarských kvasnic. Ukázalo se, že žírné buňky těchto zvířat zvláště dobře prospívají. Jejich schopnost rychlého odvrácení infekce se zřetelně zlepšila již během několika hodin až dnů.


Hippomun
S přírodně orientovaných koncentrovaným krmivem můžeme uspokojit poptávku organismu po stavebních kamenech výživy imunitních buněk.

K tomu je vhodné dodávat množství kvalitních bílkovin, např. prostřednictvím zelených výhonků pšenice, pivovarských kvasnic a syrovátek. Minerální látky a živiny, jako vápník, hořčík, zinek a měď by měly být dodávány v bio-optimálním spojení. B vitamíny jsou důležité pro buňky a látkovou výměnu. Antioxidanty jako betakaroten, vitamín E a C a omega-3-mastné kyseliny – ze lněného oleje – přispívají k ochraně zevních membrán makrofágy a lymfocyty.

Vybraný extrakt z pivovarských kvasnic může jako funkční živina žírných buněk hrát hlavní roli pro okamžitou pohotovost obranných sil koně.

Příklady krmení
Doplňkové krmivo můžeme doporučit k podpoře imunitní obrany pro náchylné koně během zimního období nebo v období línání.

K dlouhodobému zvýšení celkové odolnosti je vhodné přidávat toto doplňkové krmivo do krmení několik let.

Mimo to může být toto krmivo podáváno k podpoře při očkování, ve stresových situacích nebo v období zvýšené nákazy. Typickými příklady jsou odstavení hříběte, stáj s nestálým klimatem nebo četností vyjížděk, závodní sezóna a období plemenitby, transport či změna stáje.

Dávkování:     
cca 35 g pro velkého koně krmit následujících 7 dní, pak 3 týdny pauza, pak opakovat. Malým koním množství krmiva poměrně upravte.

Složení:    

extrakt z hroznových jader, pivovarské kvasnice, kukuřičné klíčky, lněné semínko, slad, pšeničné klíčky, jablečný slad, za studena lisovaný lněný olej, Himalájská sůl

Doplňkové parametry

Kategorie: Imunita a detox
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: