Zaregistrujte se a čerpejte výhody v podobě věrnostního programu a slev z objednávek.

Betacarotin Knoblauch 3kg St.Hippolyt

1 020 Kč 340 Kč / 1 kg
Skladem do 3 dnů

Detailní informace

Garance
Garance kvality
Prodáváme pouze ověřené produkty, které dáváme i svým zvířatům
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce malá pozornost
Rozvážíme domů
Rozvozy
Rádi Vám krmivo přivezeme přímo do stáje nebo domů

Detailní popis produktu

Nedostatek beta – karotenu, který často nastává v zimních měsících, může u koní vést k problémům s plodností.

- vysoká akceptace
- obsahuje sušené karotky a dodatkový beta – karoten
- vitamín E pro ještě lepší dodatečnou podporu
- vVe formě pelet, nejlépe krmitelné


Základním předpokladem pro chovatelský úspěch je plodnost klisny a hřebce. Zvláštní význam při tom má pro-vitamín beta – karoten. Je nepostradatelný pro tvorbu hormonů plodnosti, pro obranyschopnost proti infekcím a pro embryonální vývoj.

Bohužel beta – karoten, který je obsažen na jedné straně v čerstvé trávě, na druhé straně v senu, se v průběhu skladování sena trvale odbourává. Zvláštní potřeba beta – karotenu u chovných koní tak nemůže být kryta přirozeným způsobem. Následky nedostatku se u jalové klisny mohou projevit nevýrazným chováním, ale také chybějící tvorbou folikulů. U laktující klisny se nedostatek beta – karotenu může projevit nízkým obsahem vitamínu A v mateřském mléce, což vede k ohrožení obranyschopnosti proti infekcím u hříběte.

Další základní výživové faktory, potřebné pro průběh březosti, jsou vitamín E,  který je také známý jako „vitamín plodnosti“, ale také přírodní vícenásobně nenasycené mastné kyseliny (dříve vitamín F), které umožňují vstřebání a zhodnocení vitamínů, které se rozpouštějí pomocí tuků. Právě tak se zvyšuje potřeba vitamínů B, které udržují na správné úrovni funkce sliznic (např. děložní sliznice).

V produktu Betacarotin – Knoblauch dostává chovatel k dispozici vysoce hodnotný doplňkový krmný prostředek, který zvýšenou potřebu beta – karotenu, vitamínu E a přirozeně vázaných nenasycených mastných kyselin u chovných koní vyrovnává. Přidání kvasnic dodává široké spektrum vitamínů B – komplexu. Česnek je znám pro svoje vitalizující účinky. Dodává hodnotné vazby síry, které jsou základem pro vlastní tělesnou produkci neesenciálních aminokyselin.

Dávkování:
Jako doplňkové krmivo k obvyklému zásobování objemovým a energetickým krmivem doporučujeme cca 15 – 20 g na každých 100 kg živé hmoty a den.
Doporučujeme přikrmování v období od prosince do dubna.

Složení:
kukuřičné klíčky, česnek, karotky, pivovarské kvasnice, lněný olej, slunečnicový olej, moučka z mořských řas

Doplňkové parametry

Kategorie: Koně
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: